Regional League East
Austria
League level:
Third Tier
- Number of teams: 16 teams
- Players: 383
- Foreigners: 98 Players 25.6%
- ø-Market value: €5k
- ø-Age: 24.2
Complete Regional League East schedule
This page displays all fixtures for the current season. All matchdays are displayed in chronological order.
1.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 8/21/207:00 PM | ||||||
(1.) Bruck/L. | 3:0 | Wiener Neustadt (13.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(5.) Leobendorf | 1:0 | SC Neusiedl/See (11.) | ||||
Sat 8/22/203:00 PM | ||||||
(2.) Mauerwerk | 3:1 | Drassburg (12.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(9.) Wiener Viktoria | 1:2 | FC Admira II (4.) | ||||
Tue 9/15/207:30 PM | ||||||
(3.) Wiener SC | 2:1 | FC Marchfeld (10.) |
2.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Tue 8/25/207:00 PM | ||||||
(1.) Bruck/L. | 3:0 | Wiener Viktoria (13.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(10.) Traiskirchen | 0:2 | FC Marchfeld (4.) | ||||
Tue 9/1/207:30 PM | ||||||
(11.) Drassburg | 3:4 | Leobendorf (2.) | ||||
Tue 9/15/207:30 PM | ||||||
(8.) Wiener Neustadt | 2:0 | SC Neusiedl/See (12.) | ||||
Wed 10/28/207:00 PM | ||||||
(7.) Wiener Linien | 2:1 | Mauerwerk (3.) |
3.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/4/207:30 PM | ||||||
(3.) Wiener SC | 2:1 | Bruck/L. (2.) | ||||
(7.) SC Neusiedl/See | 3:0 | Drassburg (13.) | ||||
Sat 9/5/204:30 PM | ||||||
(1.) Leobendorf | 2:1 | Wiener Linien (8.) | ||||
5:30 PM | ||||||
(5.) SV Stripfing | 3:0 | FC Marchfeld (11.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(12.) Wiener Viktoria | 0:0 | Wiener Neustadt (4.) | ||||
Tue 9/8/207:00 PM | ||||||
(9.) Traiskirchen | 3:1 | FC Admira II (10.) |
4.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/11/207:30 PM | ||||||
(6.) Wiener Neustadt | 0:1 | Drassburg (12.) | ||||
Sat 9/12/205:00 PM | ||||||
(9.) FC Admira II | 1:2 | SV Stripfing (4.) | ||||
6:00 PM | ||||||
(5.) Wiener Linien | 2:0 | SC Neusiedl/See (10.) | ||||
(13.) Wiener Viktoria | 0:3 | Wiener SC (2.) | ||||
Tue 9/15/207:30 PM | ||||||
(1.) Bruck/L. | 2:1 | Traiskirchen (8.) |
5.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/18/207:30 PM | ||||||
(1.) Wiener SC | 1:0 | Wiener Neustadt (8.) | ||||
(6.) Traiskirchen | 3:1 | Wiener Viktoria (13.) | ||||
(12.) Drassburg | 1:2 | Wiener Linien (5.) | ||||
Sat 9/19/204:30 PM | ||||||
(2.) Leobendorf | 3:2 | FC Marchfeld (11.) | ||||
(4.) SV Stripfing | 2:1 | Bruck/L. (3.) | ||||
Wed 10/21/208:45 PM | ||||||
(7.) FC Admira II | 2:0 | Mauerwerk (9.) |
6.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 9/25/207:00 PM | ||||||
(2.) Bruck/L. | 4:2 | Mauerwerk (10.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(9.) Wiener Neustadt | 0:2 | Wiener Linien (3.) | ||||
(1.) Wiener SC | 1:1 | Traiskirchen (6.) | ||||
Sat 9/26/205:00 PM | ||||||
(7.) FC Marchfeld | 3:0 | SC Neusiedl/See (11.) |
7.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/2/207:30 PM | ||||||
(5.) Traiskirchen | 5:0 | Wiener Neustadt (11.) | ||||
(9.) Drassburg | 2:2 | FC Marchfeld (7.) | ||||
Sat 10/3/204:30 PM | ||||||
(2.) Leobendorf | 2:0 | Bruck/L. (3.) | ||||
(6.) SV Stripfing | 0:2 | Wiener SC (1.) | ||||
Sun 10/4/204:00 PM | ||||||
(13.) Mauerwerk | 0:3 | Wiener Viktoria (10.) |
8.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/9/207:00 PM | ||||||
(3.) Bruck/L. | 6:1 | SC Neusiedl/See (13.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(2.) Wiener SC | 0:1 | Mauerwerk (9.) | ||||
(6.) Traiskirchen | 0:1 | SV Stripfing (5.) | ||||
(7.) FC Marchfeld | 2:1 | Wiener Linien (4.) | ||||
Sat 10/10/204:00 PM | ||||||
(8.) FC Admira II | 2:2 | Drassburg (10.) | ||||
5:00 PM | ||||||
(11.) Wiener Viktoria | 0:3 | Leobendorf (1.) |
9.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sat 10/17/206:00 PM | ||||||
(6.) Wiener Linien | 0:1 | FC Admira II (8.) | ||||
Sun 10/18/203:30 PM | ||||||
(9.) Mauerwerk | 0:4 | Traiskirchen (4.) | ||||
Tue 10/20/207:00 PM | ||||||
(11.) Drassburg | 1:4 | Bruck/L. (1.) | ||||
7:30 PM | ||||||
(10.) SC Neusiedl/See | 2:1 | Wiener Viktoria (12.) |
10.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/23/207:30 PM | ||||||
(1.) Wiener SC | 2:0 | SC Neusiedl/See (11.) | ||||
(4.) Traiskirchen | 3:1 | Leobendorf (3.) | ||||
Sat 10/24/203:30 PM | ||||||
(5.) SV Stripfing | 2:0 | Mauerwerk (10.) | ||||
4:00 PM | ||||||
(9.) Wiener Viktoria | 2:1 | Drassburg (12.) |
11.Matchday
Home | Result | Away | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Fri 10/30/207:30 PM | ||||||
(7.) FC Marchfeld | 1:1 | FC Admira II (8.) | ||||
Sat 10/31/206:00 PM | ||||||
(5.) Wiener Linien | 4:0 | Wiener Viktoria (9.) |