MONACObet liga
Slovakia
League level:
Second Tier
- Number of teams: 16 teams
- Players: 369
- Foreigners: 91 Players 24.7%
- ø-Market value: €86k
- ø-Age: 23.9
- Most valuable player: James Ndjeungoue €450k
Matchday 17 23/24
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(16.) FK SNV | 0:1 | KFC (1.) | ||
Sat
Nov 18, 2023
- 1:00 PM
|
||||
210 · Erik Gemzicky | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 76' | |||
(14.) Dynamo | 0:0 | MSK Po (4.) | ||
Sat
Nov 18, 2023
- 1:00 PM
|
||||
340 · Marian Ruc | ||||
Course of play | ||||
82' | ||||
(5.) Puchov | 1:6 | STK 19 (13.) | ||
Sat
Nov 18, 2023
- 1:00 PM
|
||||
180 · Michal Smolak | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 7' | |||
0:2 | 9' | |||
0:3 | 24' | |||
0:4 | 36' | |||
0:5 | 53' | |||
0:6 | 56' | |||
90' | 1:6 | |||
(9.) Lipt. | 0:2 | Presov (2.) | ||
Sun
Nov 19, 2023
- 10:30 AM
|
||||
146 · Filip Malarik | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 36' | |||
0:2 | 76' | |||
(3.) FC Pet | 5:1 | Slovan (11.) | ||
Sun
Nov 19, 2023
- 10:30 AM
|
||||
603 · Tadeas Vano | ||||
Course of play | ||||
5' | 1:0 | |||
15' | 2:0 | |||
37' | 3:0 | |||
47' | 4:0 | |||
4:1 | 54' | |||
70' | 5:1 | |||
76' | ||||
(8.) FK Hum | 0:1 | Zilina (7.) | ||
Sat
Nov 25, 2023
- 1:00 PM
|
||||
383 · Igor Valent | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 76' | |||
(12.) Slavoj | 3:0 | Myjava (6.) | ||
Sat
Dec 2, 2023
- 1:00 PM
|
(15.) Dynamo | 1:4 | POH (10.) | ||
Mon
Dec 4, 2023
- 1:00 PM
|
||||
20 · Jaroslav Sucka | ||||
Course of play | ||||
5' | 1:0 | |||
1:1 | 10' | |||
25' | ||||
1:2 | 48' | |||
1:3 | 64' | |||
1:4 | 68' | |||
Table MONACObet liga 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Komarno | 17 | 22 | 44 | |
2 | Tatran Presov | 17 | 18 | 37 | |
3 | FC Petrzalka | 17 | 17 | 34 | |
4 | Povazska Byst. | 17 | 15 | 31 | |
5 | MSK Zilina B | 17 | 6 | 28 | |
6 | Puchov | 17 | 5 | 28 | |
7 | Spartak Myjava | 17 | -3 | 26 | |
8 | Humenne | 17 | 4 | 25 | |
9 | Pohronie | 17 | -2 | 22 | |
10 | Slavoj Trebisov | 17 | -7 | 21 | |
11 | Lipt. Mikulas | 17 | -3 | 20 | |
12 | Slovan U21 | 17 | -11 | 19 | |
13 | STK Samorin | 17 | -12 | 19 | |
14 | Dyn. Malzenice | 17 | -6 | 16 | |
15 | Dolny Kubin | 17 | -23 | 10 | |
16 | Spisska N. Ves | 17 | -20 | 2 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...