Landesliga Holstein
Germany
League level:
Sixth Tier
- Number of teams: 16 teams
- Players: 467
- Foreigners: 27 Players 5.8%
- ø-Market value: €0k
- ø-Age: 25.8
Matchday 13 23/24
This page provides an overview of all matches on the selected matchday, with all relevant information for before, during (live) and after the match. The column on the right displays the table and the goalscorer list for the competition at that point in time.
(15.) SV Hen | 7:0 | Ratzeb (4.) | ||
Sat
Oct 21, 2023
- 2:00 PM
|
||||
40 · Luca Paul Seils | ||||
Course of play | ||||
13' | 1:0 | |||
27' | 2:0 | |||
29' | 3:0 | |||
31' | 4:0 | |||
36' | 5:0 | |||
72' | 6:0 | |||
81' | 7:0 | |||
(16.) Sereet | postponed | SSC Ha (6.) | ||
Sat
Oct 21, 2023
- 4:00 PM
|
||||
50 · Lennart Kunde | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 15' | |||
31' | 1:1 | |||
1:2 | 69' | |||
85' | 2:2 | |||
(11.) Eichho | 3:0 | SV Grü (9.) | ||
Sat
Oct 21, 2023
- 5:00 PM
|
||||
100 · Jörn Göttsch | ||||
Course of play | ||||
28' | 1:0 | |||
54' | 2:0 | |||
70' | 3:0 | |||
(3.) 1.FC P | 4:3 | SC Rap (14.) | ||
Sun
Oct 22, 2023
- 2:00 PM
|
||||
138 · Markus Thormählen | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 11' | |||
15' | 1:1 | |||
65' | 2:1 | |||
2:2 | 68' | |||
2:3 | 76' | |||
89' | 3:3 | |||
90+3' | 4:3 | |||
(2.) Kalten | 4:0 | SV Tod (8.) | ||
Tue
Oct 31, 2023
- 12:00 PM
|
||||
100 · Mirka Derlin | ||||
Course of play | ||||
16' | 1:0 | |||
25' | 2:0 | |||
27' | 3:0 | |||
71' | 4:0 | |||
(1.) Eutin | 5:0 | TSV He (13.) | ||
Tue
Oct 31, 2023
- 1:00 PM
|
||||
100 · Tim Jeschkeit | ||||
Course of play | ||||
32' | 1:0 | |||
35' | 2:0 | |||
53' | 3:0 | |||
63' | 4:0 | |||
90' | 5:0 | |||
(7.) TSV Pa | 0:0 | TSV Lä (12.) | ||
Sat
Feb 24, 2024
- 2:00 PM
|
||||
100 · Levke Scholz |
(10.) SV Eic | 0:3 | Preetz (5.) | ||
Thu
May 9, 2024
- 2:00 PM
|
||||
100 · Patrick Möller | ||||
Course of play | ||||
0:1 | 11' | |||
0:2 | 26' | |||
0:3 | 78' | |||
Table Landesliga Holstein 23/24
# | Club | Matches | +/- | Pts | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Eutin 08 | 12 | 32 | 34 | |
2 | Kaltenkirchen | 12 | 22 | 29 | |
3 | Phönix II | 12 | 20 | 26 | |
4 | Preetzer TSV | 13 | -4 | 21 | |
5 | Ratzeburger SV | 13 | -7 | 18 | |
6 | TSV Pansdorf | 12 | 3 | 17 | |
7 | SSC Hagen | 12 | -4 | 17 | |
8 | Todesfelde II | 12 | -4 | 16 | |
9 | GW Siebenbäumen | 12 | -1 | 15 | |
10 | Eichholzer SV | 12 | -6 | 14 | |
11 | SV Eichede II | 12 | -3 | 13 | |
12 | TSV Lägerdorf | 12 | -10 | 12 | |
13 | Henstedt-Ulz. | 12 | -10 | 10 | |
14 | Heiligenstedten | 12 | -16 | 10 | |
15 | Rapid Lübeck | 12 | -12 | 8 | |
16 | Sereetzer SV | - | - | 0 |
Who do you want to win?
In this match you stick with...